Krótka relacja z wczoraj.

Wciąż roboty toczą się leniwie. Nikomu się nie śpieszy, a przynajmniej takie można odnieść wrażenie. Oto krótka relacja z wczoraj koło godz. 13:30.

Dolny odcinek robót: 3 robotników, widoczny na zdjęciu VW. Ktoś tam w dole przerzucał coś łopatą. Pozostali sekundowali mu.

A tu działo się znacznie więcej. Ale proporcja pracujących do przyglądających się taka sama jak około 100 metrów w dół ulicy czyli 1 : 3.

No i najwyżej położony front robót. 2 pracujące koparki (+ jedna w rezerwie) i 5 robotników. Dwóch panów po lewej z zaciekawieniem spoglądało na pracujące koparki. Tutaj procentowo było najbardziej pracowicie bo 2:5.

Oczywiście nie chcę tu nikogo krzywdzić posądzać pochopnie o bumelanctwo. Zobserwowałem budowę w ciągu około kwadransa mniej więcej od 13:25 do 13:40. Działo się niewiele w moim subiektywnym, amatorskim odczuciu. Podsumowując zaangażowanie sił wytwórczych na dzień 15 kwietnia na Płoskiego wynosiło:

3 koparki

16 ludzi

2 samochody dostawcze

Jeśli tempo robót będzie takie jak dotychczasowe to końca prac można oczekiwać na późną jesień (oczywiście mam na myśli odcinek Płoskiego tylko). Teoretycznie zostało już niewiele. Prawie wszystkie instalacje są już zakopane, zaizolowane. Trzeba to tylko zakopać, grunt zagęścić, wysypać podkład, znowu zagęścić, położyć izolację, betonowe podkłady, osadzić słupy trakcyjne i już można szyny przykręcać i kable na słupach rozwieszać. Ale pewnie coś pominąłem, coś zanadto uprościłem. To wszystko na pewno jest nieskończenie bardziej skomplikowane nawet nie tyle ze względów technicznych co biurokratycznych. Szkoda, że władze w ratuszu

3 Komentarze

  1. Obiecuję nadrobić zaległości :). Na razie po prostu postęp prac na Płoskiego jest tak mizerny, że nie wiadomo było nawet co tam komentować, ale rzeczywiście już najwyższy czas na nową fotorelację :)

  2. Właśnie ! Liczyliśmy na codzienne raporty z budowy tj. liczba pracujących, maszyny, postęp prac …ale kto z kim przystaje (patrz FCC) …takim się …

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.