Na Płoskiego bez zmian.

I poniżej kolejna świeża, dzisiejsza porcja zmagań budowlańców z linią tramwajową na Płoskiego. Na zdjęciach widać wszystkie fronty robót jakie dzisiaj koło godz 13tej były prowadzone. Ja się doliczyłem 8 sztuk budowlańców. Prezydent Grzymowicz z pewnością nas przekona w najnowszym wpisie na swoim blogu, że tak właśnie ma być, że się chłopaki sprężają jak powietrze w kole od roweru i , że staje na głowie, żebyśmy my Olsztynianie zaznali rozkoszy jazdy nowiutkim Solarisem Tramino zimą 2014 roku. To się rzecz jasna nie stanie i nie mam co do tego już żadnych wątpliwości. Czas na „rozkręcanie się” budowy już był i został bezpowrotnie zmarnowany. Nagle rzucą się w jednej chwili rozkopać wszystko ca całej długości 10 km? I potem co? Będą robili to z równym zapałem jak na Płoskiego? Przerażająca wizja.

Wykonawca z jakichś nieznanych opinii publicznej powodów sabotuje budowę. Czy jest to jakaś podstępna gra z miastem? FCC ma w Hiszpanii raczej dobrą opinię, a tu nagle w Olsztynie takie rzeczy… Co za pech. Inna sprawa, że miasto samo sobie nie potrafi wystawić pozwoleń na czas. Oczywiście nie urzędników to wina tylko leniwych Hiszpanów, którzy potrafią budować metra, wielkie mosty, koleje wielkiej prędkości, a wyłożyli się na tramwajach w Olsztynie. Ot zagowzdka. Oczywiście pozostają nam spekulacje i szczątkowe informacje, które docierają do nas z mediów. Ratusz milczy ostatnio jak zaklęty w kluczowych sprawach dotyczących inwestycji tramwajowej a to budzi uzasadnione obawy, że coś się poważnie pieprzy. Nawet kompletny ignorant zauważy, że harmonogram już leży i kwiczy, a z każdym dniem pseudoroboty na Płoskiego to opóźnienie rośnie.

Oby następne wpisy, po weekendzie majowym były w bardziej optymistycznym tonie.

3 Komentarze

  1. Pewnie reportaż z Dworcowej/Towarowej w przygotowaniu….., bo nie z Obiegowej znowu odwleczonej…

  2. Przecież to jasne, że skoro na stronie MZDiM jest napisane o utrudnieniach w ruchu na ul. Płoskiego do 30 czerwca 2013 r. tzn. FCC ma uzgodnione na tyle zajęcie pasa drogowego co oznacza, że szybciej niż w tym terminie tego odcinka nie skończą (jeszcze prawie 2 m-ce), a osobiście niestety sądzę, że w obecnym tempie później. Ale bądźmy dobrej myśli od 10 maja mają ruszyć z Dworcową / Towarową. Zobaczymy…

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.