Kolejne ultimatum. Tym razem Grzymowicz naprawdę się wkurzył. Jak się Hiszpaniuki nie sprężą do 1 sierpnia to…

Od pewnego czasu nie ma mnie w Olsztynie. Wakacje. Chciałem jeszcze trochę od tematu odpocząć, bo doniesienia medialne jasno wskazują, że nic się nie zmienia. FCC wali w ch…, prace są prowadzone w tempie poniżej spacerowego i wiadomo już, że tramwaje nie pojadą wcześniej jak w połowie 2015.  W środę postaram się dostarczyć trochę nowych, aktualnych zdjęć i zobaczyć jak to naprawdę jest. Zobaczę bez wątpienia pięknie rozgrzebano Towarową, Dworcową i Obiegową. O Płoskiego to się już nie chce nawet pisać. Wygląda to tam jakby każde ziarenko piasku układano oddzielnie.

Pozwoliłem sobie dokonać tego krótkiego wpisu bowiem prezydent wyartykuował swoje ultimatum po raz pierwszy tak wyraźnie. Albo się Hiszpany biorą do roboty jak trzeba, albo usłyszą 1 sierpnia gromkie:  FUERA HIJOS DE PUTA!

Drobnym problemem jest to co Grzymowicz rozumie przez „Oczekujemy widocznej i szybkiej zmiany formy realizacji prac”. FCC przesunie 3 kopaczy z Płoskiego (z 6ciu aktualnie tam pracujących) na odcinek powiedzmy Tuwima, żeby rozszerzyć tamtejszy front robót o 50 metrów z obecnych 300 metrów do 350 choć cała ulica ma blisko 2km… I jeszcze w geście dobrej woli FCC doda brygadę dodatkową na Towarową / Dworcową. I będzie to dla Grzymka dowód na to, że się „Wykonawca mobilizuje choć może nie tak szybko jak moglibyśmy marzyć”, że podsunę gotowy, gładko brzmiący tekścik na taką, łatwą do przewidzenia okoliczność.

Jeśli tyle czasu zajęła ratuszowym konkluzja, którą ja i wielu innych Internautów sformułowało już w okolicach maja, że Hiszpanom trzeba jak najszybciej podziękować za współpracę, bo każdy kolejny dzień „Dawania drugiej, trzeciej i sto pięćdziesiątej szans’ jest dniem bezpowrotnie straconym..? Ta szarpanina nie ma sensu już od dawna. Bardzo smutne jest, że ktoś sprawujący tak ważny i odpowiedzialny urząd żyje złudzeniami i daje się całymi tygodniami bezczelnie wodzić za nos. Do zerwania umowy dojdzie tak czy tak, bop niby z jakiego powodu nagle FCC miałoby zmienić front? Skoro od tylu tygodni tak ostentacyjnie sabotuje robotę to najpewniej nie może nic już zdziałać. Firma stoi na krawędzi bankructwa i brak jest frajerów na tyle zdesperowanych, żeby zostać podwykonawcą tego wykrwawiającego  się kolosa. To chyba lepiej, żeby teraz odciąć się od tego ekonomicznego zombie, a nie za miesiąc,  czy pół roku dwa??

3 Komentarze

  1. Do bananarama: Właśnie mam porcję świeżych zdjęć z placów budów. Konkretnie z 30 lipca. Twoje obserwacje o wzmożonej mobilizacji nie znajdują żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Zapraszam do przeczytania mojego najnowszego wpisu. Kontrakt FCC dla Arabii Saudyjskiej guzik mnie obchodzi, co najwyżej informacja ta może wskazywać, że dla Hiszpanów Olsztyn to prowincjonalne miasteczko w prowincjonalnym kraju i można tu sobie nie dotrzymywać umów i realizować powierzone prace wedle własnego uznania. Tym bardziej trzeba ich będzie wyprowadzić z błędu. Mam nadzieję, że zerwanie kontraktu z tymi krętaczami będzie miało godną oprawę medialną i informacja ta pójdzie w świat.

  2. Co racja ,to racja największy ruch na Obiegowej , co jakiś czas ciężarówka wyjeżdża nawet na „hiszpańskich blachach” Agotran. Co do FCC to była ona tylko właścicielem bankruta Alpine, o samym bankructwie FCC nigdzie ani słowa. Tak na prawdę to może chodzić o co innego .. ratusz czeka na przekazanie wszystkich dokumentacji projektowych, bo co z tego pogonienia jak projekty będzie musiała nowa firma robić wtedy nie 2015 a może 2025? Ale fakt FCC są mistrzami „picu” na który sam się daje czasami nabierać….

  3. Mam kilka pytań. Skoro zaczyna Pan swój post od stwierdzenia, że nie jest Pan w Olsztynie to skąd Pan wie co się dzieje na budowie? Ja akurat zauważyłem pewną mobilizację, coś się buduje, coś się zmienia, nie można powiedzieć że nie. Drugie pytanie… Skąd Pan ma informacje dotyczące bankructwa firmy? Ta firma ma się dobrze, ostatnio wygrała ogromny kontrakt bodajże na 16 miliardów euro gdzieś w Arabii Saudyjskiej. Coraz mniej rzetelne informacje pojawiają się na blogu….

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.